Profesní síť pro německy mluvící země – XING

Profesní síť pro německy mluvící země – XING

2024

Chcete obchodovat s Rakouskem, Německem a Švýcarskem?
Zkuste oslovit dodavatele a potenciální zákazníky přes sociální síť XING.com

Sociální síť XING se do roku 2006 jmenovala Open Business Club. Ačkoli vznikla síť pro německy mluvící trh, rozšířila se již do 200 zemí světa a je možno si vytvořit svůj profil v dalších jazycích: Holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, maďarština, italština, japonština, korejština, španělština, polština, portugalština, ruština, zjednodušená čínština, švédština a turečtina. V češtině bohužel není.

Platforma nabízí osobní profily, skupiny, diskuzní fóra, koordinace události a další společné rysy sociální komunity. Základní členství je zdarma. Ale mnoho dalších funkcí, jako je vyhledávání osoby se specifickými kvalifikaci nebo posílání zpráv lidem, se kterými nejste propojeni, mohou být přístupné pouze členům PREMIUM účtu. Premium členství stojí měsíčně cca 6,35 – 9,95 € v závislosti na intervalu fakturace a zvolené zemi.


Obr: Menu
Základní menu se skládá z možnosti vytvořit si vlastní účet, připojit se ke skupinám dle různých témat, vytvořit projekt a sdílet ho mezi freelancery.Oproti LinkedInu, nenabízí XING při navázání spojení automatické texty
a vždy je potřeba řádně promyslet a sepsat důvod navázání kontaktu.

Nechybí užitečná funkce:
Vidím, kdo se podíval na můj profil.

 


Obr: Kdo se podíval na můj profil 

Obr: Projekty 

Obr: Pracovní zkušenosti

Firemní zástupci také využívají možnosti vytvoření firemní stránky, která v neplaceném provedení umožňuje jen vložit pár bannerů a vyplnit údaje o firmě.


Obr: Firemní stránka

Můžete vyhledávat zajímavé firmy dle oborů.
Díky vyhledávání dle klíčových slov se jednoduše propojíte s manažery zahraničních firem.

Autor:
Michaela Náplavová, www.sovanet.cz